Charytatywne

  • „Nakrętki dla Krzysia” – nasze przedszkolaki zbierają sumiennie nakrętki, dzięki którym chłopiec korzysta z rehabilitacji. Krzyś Płaczek mieszka w Smolicach (gmina Kobylin). Przyszedł na świat 31 stycznia 2010 roku. Chłopiec od urodzenia zmaga się z poważnymi chorobami. Krzyś jest wcześniakiem, urodzonym z zamartwicą i zaburzeniami w oddychaniu. Zdiagnozowano u niego: wadę OUN – ośrodkowego układu nerwowego (hipoplazję ciała modzelowatego), dysmorfię twarzy (podejrzenie dysplazji czaszkowo-czołowo-nosowej), padaczkę, opóźnienie rozwoju psycho-motorycznego. Krzyś jest pod opieką różnych poradni specjalistycznych. Uczęszcza na rehabilitację i wczesne wspomaganie rozwoju małego dziecka. Chłopiec jest dzieckiem leżącym. Wymaga stałej opieki i ciągłej rehabilitacji, która wpływa na niego pozytywnie. Pomimo wielu ograniczeń jest dzieckiem radosnym.
  • „Góra Grosza” – kilka razy uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej akcji zbierania środków pieniężnych, które Towarzystwo Nasz Dom przeznaczał na pomoc dla zawodowych rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, pomoc dla Domów dla Dzieci i na kilka innych akcji pomocy dzieciom i młodzieży.
  • „Pączki do rączki” – dołączyliśmy się do tej akcji charytatywnej, aby wspomóc niepełnosprawną Dobrochnę Dudziak. Ze sprzedaży pączków uzyskaliśmy 928 zł. Kwota …. zł została przekazana na zakup schodołazu gasienicowego dla dziewczynki.
  • Zuzia kontra SMA – aktywnie wspieramy zbiórkę środków pieniężnych na leczenie Zuzi Suleckiej ze Smogorzewa: organizujemy zbiórki podczas wydarzeń (Bal dla Zuzi, Dzień Nauczyciela), pośredniczymy w zbieraniu i wystawianiu przedmiotów na licytacje.